Szeptemberfest
LABDAKERT SPORTKLUB
1091. Budapest Soroksári út 79-91.
szeptember fest
országos amatőr kispályás torna
Időpont: 2014. szeptember 27. szombat
Helyszíne: LABDAKERT Sportklub, 1095 Bp, Soroksári út 79-91
A pályák mérete: 20x40 méter, talaja: műfű, vonalakkal határolt, kézilabda kapuval felszerelt
Nevezési Feltételek:
- Férficsapatok: 15.000.- Ft /csapat.
- Egy csapatban max.12 fő nevezése lehetséges.
- Egy játékos csak egy csapatban szerepelhet.
- Az első 20 nevezést tudjuk fogadni. Határidő: 2014. szeptember 25. csütörtök
- A tornán nem szerepelhetnek a következő bajnokságokban igazolással rendelkező játékosok: futsal NB1, nagypálya NB1, NB2, NB3
(akik pályára léptek vagy nevezve voltak a 2014-es esztendőben!!!)
Díjazás:
I.hely: AMATŐR VÁNDORSERLEG +adidas Brazuca labda, egy garnitúra választható Nike vagy adidas sportfelszerelés (10 db mez, választható színben, méretben, feliratozva a topfootballtól ) + Kupa + Egyedi Érem + Oklevél
II.hely: adidas Brazuca labda + Kupa + Egyedi Érem + Oklevél
III.hely: adidas Brazuca labda + Kupa + Egyedi Érem + Oklevél
IV. hely: Kupa + Oklevél
Különdíjak:
§ a torna játékosa : Joma különdíj topfootball felajánlásaként,
§ a torna kapusa : Joma különdíj a topfootball felajánlásaként,
§ gólkirály: Joma különdíj a topfootball felajánlásaként,
§ a legtehetségesebb játékos : kedvenc klubcsapatod egy ajándéktárgya*,
§ a legrutinosabb játékos : kedvenc klubcsapatod egy ajándéktárgya*.
*a listában szereplő csapatok közül.
Lebonyolítás: A benevezett Csapatokat 5 fős csoportokba sorsoljuk, ahol körmérkőzéses rendszerben döntik el a továbbjutó helyezések sorsát. Továbbjutás: csoportonként az első két helyezett jut tovább, ahol a torna a rájátszással folytatódik. Ezután következnek az elődöntők, majd a helyosztók! Helyezések eldöntése: Győzelem: 3 pont, döntetlen: 1 pont, vereség: 0 pont Pontegyenlőség esetén – több Csapat azonos pontszáma esetén is - az egymás elleni eredmények döntenek. Három vagy több Csapat azonos pontszáma esetén – mini tabella alapján – csak a három (vagy több) Csapat egymás elleni eredménye a mérvadó. Ha minden egyezik, akkor az abszolút gólkülönbség rangsorol. |
Játékszabályok:
A játékidő: 2*10 perc, a döntőben 2*12 perc
A játéktér: 4 db kézilabda pálya méretű, műfüves pálya, 3x2-es kapukkal.
Cipők: terem (IC)-, illetve hernyótalpas (TF) cipők.
Labda: 4-es és 5-ös méretű, normál foci labda, amelyet a csapatok hozzanak magukkal. Mindig a sorsolásnál elöl álló Csapatnak kell biztosítania a labdát.
Játékrendszer: 5+1. A mérkőzés megkezdéséhez egy csapatból min. 5 játékos (melyből egy kapus) szükséges.
Ha egy csapat létszáma 4 fő alá csökken a mérkőzést be kell szüntetni és a vétlen csapat számára kell jóváírni! Ha egy csapat (sérülés vagy bármi más okból) nem tud kiállni az utolsó csoportmérkőzésére annak eredményét az összes korábbi eredménnyel együtt ( 3 ponttal és 5-0-s gólkülönbséggel ) az ellenfelek javára írjuk jóvá!
Egy játékos csak egy csapatban játszhat!
Az oldalról való játékba hozást a vonalról vagy a vonalon kívülről kell lábbal elvégezni. Az ellenfélnek 3 métert szabadon kell hagyni!
Becsúszó szerelés nem engedélyezett, ebben az esetben közvetlen szabadrúgás jár.
Az alapvonalat elhagyott labdát csak a kapus hozhatja játékba. A labda játékba hozatala kézzel történik.
A labda akkor kerül szabályosan játékba, ha a büntetőterületet elhagyja.
A kapus minden esetben átdobhatja a labdát a felezővonalon, viszont gólt nem dobhat, csak rúghat.
Ha a kapusról az alapvonalon túlra kerül a labda, a mérkőzés szöglettel folytatódik.
Hazaadás a nagypályás szabályoknak megfelelően történik.
Játékos cserék a felezővonal melletti területen, a cserezónában történnek.
A játékvezetők sárga, illetve piros lapokat alkalmaznak. A kiállítás időtartama 2 perc, vagy végleges. A véglegesen kiállított játékos helyett 5 perc elteltével egy másik játékos játszhat tovább.
A végleg kiállított játékos automatikusan nem játszhat a soron következő mérkőzésen, de a versenybizottság az eset súlyosságától függően hosszabb, esetleg végleges eltiltást is kiszabhat.
A büntető rúgás a kaputól 7 méterre történik.
Szabadrúgás elvégzésénél - a labdás játékos kérésére - az ellenfél bármely játékosa 5 m-re állhat. Abban az esetben viszont, ha az ellenfél bármely játékosa szándékosan akadályozza a gyors végrehajtást, a játékvezető sárga lappal figyelmeztethet.
Ha a kapus a büntetőterületen kívül szándékosan kézzel ér a labdához, 2 perces kiállítást von maga után. Ha mezőnyjátékos kézzel hárít a büntetőterületen belül, 2 perces kiállítást von maga után. Nem szándékos kezezés nem von maga után büntetést!
Egyenes kieséses rendszerű kupatalálkozón döntetlen esetén 3-3 büntető rúgás dönti el a találkozó végkimenetelét. Ha a 3 rúgás után nincs döntés, akkor már azoknak kell rúgnia, akik még nem lőttek hetest.
Óvást az adott mérkőzést követő 5 percen belül lehet leadni írásban 5000 Ft egyidejű befizetése mellett. A versenybizottság (2 rendező + játékvezető) döntése ellen további fellebbezésnek helye nincs. Az óvási díjat akkor sem kapja vissza a csapat, ha az óvásnak a versenybizottság helyt adott.
A rendezvényen a kaminokupáról Fegyelmi vétség miatt eltiltott játékos nem szerepelhet!
Mérkőzés előtt, alatt és után a játékvezetőt, ellenfelének játékosát, vezetőit tettlegesen bántalmazó, önmagáról megfeledkező, botrányt okozó labdarúgót és csapatát a versenybizottság azonnal kizárja a további küzdelmekből.
A csapatokra az első csoport mérkőzésre való megjelenéskor 5 perc várakozási idő van. A további mérkőzéseknél várakozási idő nincs.